Degustačná darčeková sada VZÁCNYCH ŽIVÍC

Degustačná darčeková sada VZÁCNYCH ŽIVÍC

ID produktu: 3172
23,90 €
S DPH Na objednávku - do 5 dní

Najlepší darček je zážitok! Doprajte sebe a svojim blízkym voňavý zážitok. Vonný dym z čisto prírodných živíc uvoľňuje a harmonizuje myseľ, navodzuje príjemnú upokojujúcu atmosféru, čistí a dezinfikuje vzduch, prevonia priestor a odstraňuje nahromadené negatívne energie.

Množstvo Na objednávku - do 7 dní

  Doprava zdarma

(Pri nákupe nad 59 €)

  Do 24 hod

(objednávka u vás doma ak je produkt skladom)

  13 rokov

(sme na Slovenskom trhu)

Kategórie:

Najlepší darček je zážitok! Doprajte sebe a svojim blízkym zážitok voňavý. Vonný dym z čisto prírodných živíc uvoľňuje a harmonizuje myseľ, navodzuje príjemnú upokojujúcu atmosféru, čistí a dezinfikuje vzduch, prevonia priestor a odstraňuje nahromadené negatívne energie. Vybrali sme deväť najobľúbenejších vzácnych živíc a vložili ich do elegantnej plechovej dózy. Vznikol tak darček, ktorý ocenia milovníci krásnych vôní pri ochutnávaní toho najlepšieho z tradičných vykurovadiel. Vydajte sa na stretnutie s nádhernou a bohatou arómou zo všetkých kútov sveta.

  • Rozmery: darčekový box 11x11cm
  • Veľkosť: balenie obsahuje 9 dózičiek so živicami
  • Vhodné pre: nevšedný darček pre vašich blízkych, testovanie a degustáciu jednotlivých vôní
  • Vykurovanie: uhlík, kadidelnica, elektrická kadidelnica, piecka, aromalampa

Vonné živice sa od nepamäti vykurujú k posvätným, očistným a náboženským rituálom. Sú čisto prírodného zloženia a získavajú sa z rôznych druhov stromov a drevín z najrôznejších kútov sveta. Obsahujú vysoké množstvo éterických olejov, vďaka ktorým sú využívané nielen na vykurovanie, ale aj na výrobu esenciálnych olejov, ktoré sa ďalej používajú napr. v aromaterapii, pri výrobe parfumov, v kozmetike a pod. Medzi najznámejšie patrí kadidlo, myrha, jantár a benzoe.

Zapálenie vonnej živice prináša hlboký zmyslový zážitok. Vonný dym uvoľňuje do priestoru príjemné pozitívne energie, čistí a dezinfikuje vzduch, mení emócie, vnímanie a nálady. Povzbudzuje a upokojuje myseľ, uvoľňuje napätie, odplavuje stres, strachy aj obavy. Skvele sa hodí k meditáciám, prehlbuje ducha, navodzuje spojenie s božskými bytosťami a rozširuje vedomie.

Starostlivo sme vybrali deväť najpredávanejších živíc a vložili ich do praktickej plechovej krabičky, ktorú sme opatrili vkusným papierovým prebalom a naším logom. Vznikol tak krásny darček, ktorý poteší vašich blízkych na Vianoce, pri najrôznejších výročiach a oslavách.

Sada je nielen darčeková, ale slúži aj ako degustačná pre tých z vás, ktorí si chcú ochutnať viac živíc naraz. Každá zo živíc je jedinečná a poskytne vám nevšedný zážitok z tých najlepších vôní sveta.

Darčeková a degustačná sada vzácnych živíc obsahuje:

Opoponax - čistí, ochraňuje, vyrovnáva emócie a uzemňuje

Gáfor - uvoľňuje dýchacie cesty, dezinfikuje vzduch a prejasňuje myseľ

Benzoe Sumatra - pomáha k dokonalému uvoľneniu a relaxácii

Damara - prejasňuje, presvetľuje a prináša radosť do života

Styrax - navodzuje láskyplnú a romantickú atmosféru

Palo Santo - tradičná šamanská vôňa pre navodenie stavu blaženosti

Kadidlo Etiópia - blahodárne a upokojujúce účinky, vhodné na meditáciu

Borovica - výrazne očistná, posilňujúca, upokojujúca a energetizujúca

Myrha - posvätná vôňa, ktorá prináša hlboký pokoj a mier

Balenie: Dizajnová plechová krabička so zlatým vekom obsahuje deväť vzoriek čistých živíc v malých plechových dózičkách s priehľadom a praktickým skrutkovacím úzáverom. Každá dózička je zospodu označená názvom živice v krabičke je vložený stručný popis jednotlivých druhov.

História vykurovania:

Vykurovanie je tak staré ako samotné používanie ohňa. Už v najskorších dobách ľudia spaľovali vonné drevo, živice a rastliny, ktoré našli vo svojom okolí.

Jantár je pravdepodobne jedna z prvých vykurovacích substancií, ktoré boli v dobe ľadovej pridávaný do ohnísk v jaskyniach.

Ako bolo zistené u národov, ktoré doteraz praktizujú „primitívny" spôsob života, mali tiež prví užívatelia vykurovacích substancií ešte veľmi vyvinutý a jemný čuch. Boli schopní zacítiť zvieratá, blížiace sa búrku, nebezpečenstvo či vzdialený oheň. Rozlíšili dobré potraviny od jedovatých. Používali čuch na čisto praktické účely.

Potom nasledovalo používanie rastlín na rituálne, magické a náboženské účely. Bolo súčasťou každodenného života predtým, ako sa vykurovanie po prvýkrát rozvinulo v kultúre. Boli nájdené asi 60000 rokov staré hroby neandertálcov, ktorí boli pochovaní spolu s kvetinami a bylinami, zjavne preto, aby im bola uľahčená cesta na onen svet.

Ľudia si teda už pred mnoho tisíc rokmi boli vedomí, že rôznym rastlinám sú vlastné iné účinky. A tak začali byť tieto rastliny používané na rozličné účely: ako stimulačné, omamné a liečivé prostriedky, ako obetiny, ako most do sveta bohov a tiež na kozmetické účely. Je potešujúce, že staré kultúry úplne nezávisle na sebe urobili podobné objavy a skúsenosti s účinkami jednotlivých rastlín.

Šamani a liečitelia po celom svete vedeli o tom, že určitá živica a byliny spôsobujú zmeny vedomia. Pomocou horiaceho dreva, živíc a rastlín sa odosielali posolstvá vo forme prosieb, vzývania a zaklínadiel. Boli to prvé vedomé činy cielené na liečebné, magické a náboženské účely. Na ovplyvnenie ľudských osudov, dosiahnutie zdravia, blahobytu a šťastia.

Doklady o rozvinutej kultúre, v ktorej sa praktizovalo vykurovanie a ktorá kvitla v dobe asi 7200 rokov pred naším letopočtom boli nájdené v Škandinávii: malé kusy kuridla vo forme koláčikov, ktoré pri spaľovaní šírili vôňu aromatických živíc. O niekoľko tisícročí neskôr už bola prax vykurovania neodmysliteľne spätá s náboženským a kultúrnym životom antických civilizácií.

Nové

Žiadne hodnotenie

Related Products ( 14 other products in the same category )

Overené našimi zákazníkmi

Pozrite si vybrané hodnotenia našich zákazníkov.

Celkový názor:
Obchod prebehol super rýchlo . Krásny tovar za dobre ceny
Pečať overené zákazníkmi

Overený zákazník 18.03.2024

5.005.005.005.005.00
Slabiny:
Tovar zatiaľ nie je doručený, hoci v eshope neuvádzali, že ho nemajú skladom. Faktúru je možné stiahnuť len po prihlásení, hoci som tovar objednávala bez prihlásenia.
Pečať overené zákazníkmi

Overený zákazník 19.02.2024

0.500.500.500.500.50
Výhody:
Komunikácia na úrovni Rýchlosť dodania tovaru Veľký vyber tovaru na eshope
Slabiny:
Žiadnu nepoznám
Celkový názor:
Môžem len odporučiť tento eshop som veľmi spokojná a určite si objednám znovu.
Pečať overené zákazníkmi

Overený zákazník 01.02.2024

5.005.005.005.005.00
Výhody:
tovar prišiel skôr ako bol predpokladaný termín doručenia veľký výber produktov
Pečať overené zákazníkmi

Overený zákazník 05.02.2024

5.005.005.005.005.00
Výhody:
serióznosť
Celkový názor:
rýchle dodanie
Pečať overené zákazníkmi

Overený zákazník 13.01.2024

5.005.005.005.005.00
Výhody:
Výber zaujímavý, majú v ponuke všeličo
Celkový názor:
Od 12.12. Tovar nedoručený, stále na externom sklade.
Pečať overené zákazníkmi

Overený zákazník 27.12.2023

0.500.500.500.500.50
Výhody:
Rýchle vybavenie, stojan na kužele pekný
Slabiny:
Nebol mi doručený tovar podľa zaplatenej objednávky, chýbal balík vonných kuželov.
Pečať overené zákazníkmi

Overený zákazník 20.12.2023

1.501.501.501.501.50
Výhody:
Dobry nakup
Pečať overené zákazníkmi

Overený zákazník 19.12.2023

5.005.005.005.005.00
Výhody:
Rýchle odoslanie Fajn zabalené
Pečať overené zákazníkmi

Overený zákazník 14.12.2023

5.005.005.005.005.00

Nový účet

Máte už účet?
Prihláste sa alebo resetujte heslo

Prajeme Vám krásny deň a pokojný nákup :)