Menu

Solárne svietidlá a svetlá

 • Doprava

  Doprava

Facebook

Solárne svietidlá a svetlá 570 produkty

Podkategórie

 • Solárne senzorové...

  V posledných rokoch sa stali solárne senzorové svetlá veľmi populárnymi. Jednak je to zvyšujúcimi sa cenami energií ale aj zvyšujúcim sa environmentálnym povedomím. Solárne senzorové svetlá svietia prekvapivo jasno, majú neuveriteľne jednoduchú inštaláciu a nie sú s nimi spojené žiadne prevádzkové náklady.

  Môžete si tak osvetliť Váš dom, garáž, prístupovú cestu, chodník, kôlňu, záhradný domček atď. bez dodatočných investícií a prevádzkových nákladov.  V ponuke nájdete rôzne typy svietidiel s rôznymi parametrami. V princípe však spĺňajú rovnakú hlavnú funkciu: osvetliť požadované miesto pri zaznamenaní pohybu.


  Ako funguje solárne senzorové osvetlenie?

  Solárne senzorové osvetlenie je vybavené buď zabudovaným alebo samostatným solárnym panelom, ktorý počas dňa dobíja batériu. V noci sa solárne senzorové osvetlenie rozsvieti hneď, ako vo svojej blízko zaznamená pohyb a automaticky sa vypne po určitom čase od posledného pohybu.

  Solárne senzorové svetlá sú primárne určené do exteriéru, avšak ak je svietidlo vybavené samostatným, nie zabudovaným solárnym panelom, je možné svietidlo použiť aj na osvetlenie interiéru.

  Ako vybrať solárne senzorové osvetlenie

  Solárne osvetlenia so senzorom pohybu sú vhodné ako bezpečnostné osvetlenie, prípadne ako osvetlenie, ktoré vám dokáže posvietiť v prípade vašej prítomnosti.

  Svietidlá so senzorom pohybu svietia väčšinou jasnejšie, než svietidlá bez senzora. Nakoľko sa energia využíva len zlomok času, batéria dokáže napájať silnejší zdroj svetla.

  Na čo sa zamerať?

  Svetelný tok v Lumenoch- hlavný parameter, ktorý by vás mal zaujímať. Jednoducho povedané, čím viac Lumenov, tým viac svetla.

  Osvetlenia, ktoré majú svetelný tok pod 200 Lumenov odporúčame využiť na osvetlenie menších plôch osvetlenie pred vchodovými dverami a podobne.

  Približné prepočty platia

  220 Lumenov = 25W vláknová žiarovka
  450 Lumenov = 40W vláknová žiarovka
  600 Lumenov = 50W vláknová žiarovka
  950 Lumenov = 75W vláknová žiarovka
  1350 Lumenov = 100W vláknová žiarovka

  Umiestnenie solárneho panela 

  Osvetlenie so zabudovaným solárnym panelom – tento typ voľte v prípade, že osvetlenie budete môcť umiestniť na južnú stranu, kde bude dopadať najviac slnečných lúčov 
  (najsilnejšie SolarCentre Eco Wedge Elite)

   

  Osvetlenie s externým solárnym panelom – tento typ môžete zvoliť, keď osvetlenie potrebujete mať na mieste, ktoré nie je vhodné pre umiestnenie solárneho panela. Solárny panel následne umiestnite na slnečné miesto.
  (najsilnejšie napr. Evo SMD Elite)

  Funkcionalita

  Svieti len pri zachytení pohybu - obsahuje senzor pohybu (PIR). Po zotmení sa osvetlenie rozsvieti len v prípade keď zachytí pohyb, po určitom čase osvetlenie späť zhasne.
  (Najsilnejšie SolarCentre EVO SMD ELITE)
   

  Kombinácia snímania pohybu a orientačného osvetlenia. Osvetlenie sa po zotmení rozsvieti orientačným tlmeným svetlom, po zachytení pohybu sa rozsvieti na plný výkon na určitú dobu (napr. 30 sekúnd) a následne sa osvetlenie vráti späť do režimu tlmeného svietenia.
  (Najsilnejšie Esotec Ancona PIR)

  Dizajnové prevedenie


  Stĺpikové osvetlenie – umožňuje zapichnutie do zeme, prípadne montáž pomocou skrutiek.

  Najsilnejšie napr. Esotec Asinara PIR 102096
   


  Nástenné osvetlenie – inštaluje sa skrutkami na stenu.


  Najsilnejšie SolarCentre Eco Wedge Elite
   

  db1.png
  Bodové osvetlenie – malý reflektor svieti na plochu, ktorú chcete osvetliť. 

  Najsilnejšie napr. SolarCentre EVO SMD Elite

 • Solárne dizajnové a...

  Vonkajšie svietidlá vytvárajú nielen estetický dojem, ale aj ponúkajú aj praktický úžitok v podobe generovania svetla pri nízkej spotrebe energie. Solárna LED reťaz, závesná lampa, či originálna dekoračná LED kocka, ale aj vianočné osvetlenie. Vonkajšie osvetlenie a podobné produkty, ale aj omnoho viac nájdete v našej kategórii solárnych svietidiel, ktoré sú ideálnymi produktmi pre skrášlenie vašej záhrade alebo okolia domu s využitím solárnej energie.

 • Solárne záhradné...

  Radi by ste mali počas noci lepšie osvetlenú vašu záhradu alebo chodníček? Solárne záhradné svetlá z našej ponuky skrášlia akúkoľvek záhradu. Solárne záhradné osvetlenie prešlo v posledných rokoch výraznými inováciami. Ak svetlá dobre nastavíte a umiestnite ich do vhodnej lokality, dokážu spoľahlivo fungovať počas celého roka.

  Výhodou solárnych záhradných svietidiel, že sa nemusíte zaoberať ich napájaním a inštaláciou elektrických káblov, ale na druhej strane potrebujete mať v záhrade slnečné miesto, aby sa mohli nabíjať. Inštalácia je veľmi jednoduchá ako aj ich používanie, keďže sa po zotmení automaticky rozsvietia.

  Solárne osvetlenie šetrí energiu a nemá vplyv na váš účet za elektrinu. Solárne panely absorbujú energiu zo slnečného žiarenia v priebehu dňa, ktorá sa premení na elektrickú energiu a uskladní sa vo vysoko účinných batériách. Keď slnko zájde, svetlá začnú svietiť.

 • Solárne stĺpikové...

  Solárne svetlá do záhrady sa stávajú stále viac populárnejšou dekoráciou, a to nielen záhrad. Tieto záhradné svietidlá neplnia iba estetický resp. dekoratívny, ale aj praktický účel v podobe osvetlenia samotnej záhrady alebo pozemku. V tejto kategórii nájdete stojace lampy, ktoré patria medzi solárne osvetlenie, kedy sa počas dňa dokážu nabiť pomocou solárnej energie a v noci svietiť bez toho, aby boli napojené do elektrickej siete. Takéto stojace lampy je možné využiť ako záhradné svietidlá, osvetlenie vášho pozemku či chodníkov, alebo ako dekoráciu do záhonov alebo balkónov. Ak teda hľadáte záhradné osvetlenie alebo potrebujete skrášliť okolie svojho domu, stojace lampy využívajúce solárnu energiu sú pre vás tou správnou voľbou.

 • Solárne nástenné...

  Solárne nástenné svetlá sú skvelým riešením ako osvetliť váš domov, bez potreby komplikovaného a drahého pripojenia k elektrickej sieti. Tieto svetlá stačí jednoducho namontovať na miesto, kde budú dostávať dostatok slnečného žiarenia a môžete si začať užívať roky solárneho osvetlenia bez elektrickej siete.

 • Solárne bodové osvetlenie

  Solárne bodové svetlá sú teraz ešte výkonnejšie ako niektoré svetlá napájané elektrickou sieťou. Technológia v posledných rokoch výrazne pokročila a tak môžete využívať najnovšie solárne panely a LED diódy. Zjednodušene povedané, teraz máte k dispozícii svietivejšie osvetlenie, ktoré dokáže fungovať omnoho dlhšie a za nižšiu cenu. Osvetlite si cesty, stromy, kríky, ploty alebo steny. To všetko bez nutnosti kopania a ukladania káblov po vašej záhrade a bez žiadnych prevádzkových nákladov.

 • Solárne podlahové...

  Ekonomické a efektívne osvetlenie podlahy alebo schodov

  Ideálny spôsob ako osvetliť príjazdovú cestu, chodník, terasu či schody. Solárne podlahové osvetlenia vám to umožnia bez nutnosti vykopávania a ukladania káblov po vašom pozemku. Je navrhnuté a konštruované tak, aby odolalo dažďu a poveternostným vplyvom a dokázalo spoľahlivo fungovať celoročne. Počas dňa sa nabíja integrovaná batéria a po zotmení môže príjemne svietiť.

   

   

 • Solárne svetlá so...

  V posledných rokoch sa stali solárne svetlá so spínačom veľmi populárnymi. Jednak je to zvyšujúcimi sa cenami energií ale aj zvyšujúcim sa environmentálnym povedomím. Solárne svetlá so spínačom svietia prekvapivo jasno, majú neuveriteľne jednoduchú inštaláciu a nie sú s nimi spojené žiadne prevádzkové náklady.

 • Náhradné batérie

  Náhradné batérie pre solárne svietidlá

 • Solárne osvetlenie...
 • Solárne stolové svetlá
 • Príslušenstvo
 • Solárne reklamné...
 • Solárne pouličné...

  Pouličné LED solárne osvetlenie

  Tieto solárne svietidlá sú vhodné pre osvetlenie dvorov, chodníkov, parkovísk, príjazdovej cesty alebo väčšej časti pozemku. Tieto solárne lampy sa čoraz viac využívajú aj ako verejné osvetlenie. Pouličné osvetlenie dokáže pracovať v režime snímania pohybu, prípadne je možné nastaviť aj konštatné svietenia.

  Toto všetko sa dá nastaviť priamo na osvetlení, alebo je pri niektorých verziach možné využiť diaľkové ovládanie. Tým získavate komfort navyše, nakoľko dokážete zvoliť režim svietenia pohodlne zo zeme. Samozrejmosťou je odolnosť voči vode. Pouličné lampy pamätajú aj na dni, keď nesvieti slnko. Na plné nabitie dokážu solárne lampy svietiť ešte niekoľko nocí aj v prípade zamračených dní. V súčasnosti vieme ponúknuť aj dodávku požadovaného stĺpu pre solárne pouličné osvetlenie.

  Ako vybrať pouličné osvetlenie

  Na čo sa zamerať?

  Svetelný tok v Lumenoch- hlavný parameter, ktorý by vás mal zaujímať. Jednoducho povedané, čím viac Lumenov, tým viac svetla. Približné prepočty platia:

  • 1000 Lumenov = 75W vláknová žiarovka
  • 2000 Lumenov = 150W vláknová žiarovka
  • 3000 Lumenov = 200W vláknová žiarovka
  • 4000 Lumenov = viac ako 2ks 150W vláknových žiaroviek

  Pre všetky pouličné osvetlenie platí

  • Inštalačná výška je 3-5m
  • Priemer stĺpu na ktorom bude inštalované osvetlenie, max. 60mm
  • Každá lampa potrebuje svoje diaľkové ovládanie, nie je možné jedným diaľkovým ovládačom ovládať viac lámp súčasne
  • Každé pouličné osvetlenie obsahuje rôzne prevádzkové režimy a kombinácie konštantného tlmeného osvetlenia + reagovania na pohyb.
  • Všetky lampy obsahujú senzor pohybu, senzor stmievania, teda fungujú len po zotmení
  • Farba svetla je studená biela 6000-6500K
  • Konzola pre uchytenie na stĺp je súčasťou balenia
  • Vrchná časť solárnej lampy (solárny panel) musí smerovať na juh
 • Solárne lampy
  Vieme, že cena elektriny je z roka na rok drahšia. Slnečná energia je však nevyčerpateľná. Využívajú ju mestá, ale aj domácnosti. Môžeme spomenúť lampy a svietidlá v mestách, záhradné svietidlá či záhradné lampy. Zastaralé lampy budú z roka na rok nahrádzať solárne lampy a LED lampy.
 • Solárne vianočné...

  Vianočné svetelné dekorácie sú čoraz populárnejšie a najviac dotvárajú vianočnú atmosféru. Nemusí to však nutne znamenať aj enormný účet za elektrinu. Úsporné LED reťaze nahrádzajú klasické žiarovky a solárne napájanie si aj medzi vami nachádza čoraz viac priaznivcov.

  Naše vonkajšie vianočné osvetlenie má dostatočné krytie IP a je možné ho využívať celoročne.  Solárne vianočné dekorácie  máme v rôznych dĺžkach, farbách a prevedeniach.

na stranu
Zobraziť 1 - 12 z 570 položiek
Zobraziť 1 - 12 z 570 položiek