Menu

Maca

  • Doprava

    Doprava

Facebook

Maca BIO 300g - Green Origins, prášok

Maca BIO 300g - Green Origins, prášok Zobraziť väčšie

21,90 € s DPH

#1067


Detaily

Maca (Lepidium Meyenii) je prastará peruánska rastlina často prezývaná ako "peruánsky ženšen". Už pred viac než 2000 rokmi bola základnou súčasťou jedálnička pôvodných obyvateľov Starého Peru, ktorí využívali jej schopnosti k posilneniu organizmu, zvýšeniu energie, vytrvalosti a sily. Rastie a pestuje sa vo vysokých nadmorských výškach 3500 - 4500m n.m. v peruánskych a bolívijskych Andách, kde sa jej darí najlepšie v drsných klimatických podmienkach. Maca pomáha navracať organizmus do rovnováhy a regulovať produkciu enzýmov a hormónov, zvlášť napokon hormónov pohlavných. Vďaka tomu pôsobia ako reprodukčné orgány, tak i na príslušné mozgové centrá, a pomáha priaznivo ovplyvňovať nielen sexualitu, ale i ďalšie oblasti, ktoré súvisia s hormonálnou rovnováhou.

BIO Maca od Green Origins má certifikát spoločnosti Soil Association , ktorá je jedna z mála ekologických certifikačných spoločností vo Veľkej Británii. Táto certifikácia sa riadi anglickým ministerstvom životného prostredia, výživy a záležitostí vidieka - DEFRA.. Významnou úlohou ekologickej certifikačnej spoločnosti Soil Association je zabezpečiť, aby všetky potraviny predávané ako ekologické spĺňali prísne ekologické parametre. Tento ekologický audit zahŕňa celý dodávateľský reťazec, od pestovania, spracovania až po export a balenie. Soil Association certifikácia, ktorej logom je označená aj Green Origins Maca Bio je zárukou, že našim zákazníkom sa dostáva skutočný ekologický produkt. Všetky ekologicky certifikované výrobky musia mať na svojom obale certifikačný kód. Vo Veľkej Británii majú takto certifikované potraviny formát GB-ORG-XX, kde XX označuje subjekt, ktorý certifikát vydal. Ak tento kód nie je k dispozícii na obale, tak sa nejedná o ekologický produkt. Soil Association certifikačný kód pre produkty Green Origins je GB-ORG-05 a je umiestnený na zadnom obale v pravom dolnom rohu.

Certifikácie: EU, the Soil Association, the Vegan Society

certifikcie-EU.jpg

Spoločnosť Green Origins zaručuje maximálnu čistotu svojich produktov, bez GMO, bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad.

LIBIDO

Macu mnohí označujú za peruánsku viagru. Vyvoláva zvýšenú žiadostivosť, teda zvyšuje libido, podporuje mužskú potenciu, výrazne podporuje a predlžuje erekciu, stimuluje sexuálne funkcie, kladne pôsobí na prostatu, zvyšuje objem semena, pohyblivosť a počet spermií, čím pomáha pri liečbe neplodnosti. Účinky koreňa Maca boli klinicky testované.

ADAPTOGÉN

Maca sa radí medzi silné adaptogény, čo sú rastliny zvyšujúce odolnosť organizmu voči stresovým situáciám. Fungujú na princípe udržovanie homeostázy - rovnováhy všetkých telesných systémov, narozdiel od substancií zameraných na jeden určitý symptóm. Maca, ako adaptogén je schopná významne zvýšiť energiu. Podľa vedeckých výskumov môže Maca významne posilniť imunitný systém a celkovú telesnú vitalitu, a jednoducho omladzovať organizmus.

VITAMÍNY A MINERÁLY

Maca je veľmi významným zdrojom minerálov a to predovšetkým rastlinného vápnika, železa, draslíka, jódu a obsahuje ďalej organickú síru, zinok, mangán, horčík, fosfor, selén a meď. Čo sa týka vitamínov, obsahuje vysoký podiel vitamínu C (20g pokryje dennú doporučenú dávku), niacínu a vitamínu B6, a obsahuje aj rad ďalších B vitamínov, vrátane malého množstva B12. Maca je tiež bohatým zdrojom fytosterolov - rastlinných sterolov schopných odbúravať zlý cholesterol. Synergický účinok aminokyselín, vitamínov a minerálnych látok v ich prirodzenom stave môže zvyšovať ich vstrebanie a následne aj využitie v našom organizme.

VÝHODY UŽÍVANIA MACY:

• pôsobí ako afrodiziakum, zvyšuje libido mužov aj žien
• posilňuje imunitný systém, telesnú vitalitu
• aktivuje bunkový metabolizmus a posilňuje psychickú a fyzickú odolnosť
• spomaľuje starnutie, omladzuje organizmus
• zlepšuje mužskú potenciu - po 3-mesačnom užívaní Macy bolo preukázané zlepšenie spermiogramu, (väčsia mobilita a množstvo spermií v ejakuláte, zvyšuje počet a pohyblivosť spermií), zvyšuje hladinu testosterónu - mužského pohlavného hormónu.
• pomáha pri liečbe niektorých foriem neplodnosti u žien, pomáha k hormonálnej rovnováhe u žien.
• pomáha pri menštruačných bolestiach, nepravidelnej menštruácii.
• pomáha prekonávať nepríjemné syndrómy pri menopauze, znižuje návaly horúčavy.
• prísun energie, zvyšuje vytrvalosť a výkon.
• priaznivo ovplyvňuje akné a osteoporózu.
• pomáha riešiť problémy spôsobené hormonálnou nerovnováhou.
• podporuje nárast svalovej hmoty, nárast fyzickej a psychickej výkonnosti.
• zlepšuje imunitu.
• Maca je pre svoje vlastnosti nazývaná prírodná Viagra a tiež prírodnou formou hormónu DHEA.

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE:

1 zarovnanú čajovú lyžičku (2g) rozmiešame v 2 dl vody, smoothie, mlieku, ovocnej alebo zeleninovej šťave 1x denne medzi jedlami.
Prášok sa môže konzumovať samostatne taký aký je, rozpustiť ho vo vode, alebo pridávať do ovocných kokteilov, čerstvých štiav, rastlinných mliek, polievok, ovocných šalátov, jogurtov, pudingov alebo rôznych dezertov. Maca má špecifickú mliečnu mierne nasladlú a jemne nahorklú chuť, preto nápoj s macou odporúčame prisladiť napríklad sirupom z agave. V Peru sa tradične pije ako ohriaty teplý osladený nápoj.

OBSAH BALENIA:

300g sušených mletých Maca koreňov (Lepidium meyenii) vo forme prášku. 100% jednozložkový produkt v organickej kvalite bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad, bez GMO, v svetlu nepriepustnom, znovu uzatvárateľnom ZIP obale. Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov a vegánov. Produkt je certifikovaný združením vegánov - the Vegan Society.

Krajina pôvodu:

Peru, Južná Amerika

SKLADOVANIE:

Po užití vytlačte prebytočný vzduch a zatvorte, skladujte na tmavom a suchom mieste.
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Výrobok nie je určený k použitiu ako náhrada pestrej stravy. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

V prípade otázok, nás neváhajte kontaktovať.

Platba na dobierku:

Platba v hotovosti pri prevzatí tovaru.

Slovenská pošta 1.trieda = 3 Eur (doručenie do 1-2 pracovných dní)
Kuriérska služba GLS = 4,50 Eur (doručenie do 24 hodín)
Pri hodnote objednávke nad 79 Eur doprava ZDARMA!Platba vopred bankovým prevodom:

Úhradu uskutočníte na základe potvrdzujúceho e-mailu

Slovenská pošta 1.trieda = 2 Eur (doručenie do 1-2 pracovných dní)
Kuriérska služba GLS = 3,80 Eur (doručenie do 24 hodín)
Pri hodnote objednávky nad 79 Eur doprava ZDARMA!
Osobný odber na našej adrese v Bojniciach. (potrebné sa ohlásiť vopred)Platba platobnou kartou online v e-shope:

Bezpečná a rýchla platba cez platobnú bránu 24pay

Slovenská pošta 1.trieda = 2 Eur (doručenie do 1-2 pracovných dní)
Kuriérska služba GLS = 3,80 Eur (doručenie do 24 hodín)
Pri hodnote objednávky nad 79 Eur doprava ZDARMA!
Osobný odber na našej adrese v Bojniciach. (potrebné sa ohlásiť vopred)

No customer reviews for the moment.

Write a review

Maca BIO 300g - Green Origins, prášok

Maca BIO 300g - Green Origins, prášok

Maca (Lepidium Meyenii) je prastará peruánska rastlina často prezývaná ako "peruánsky ženšen".

Prečo nakupovať v Ekoobchode?


11
rokov na trhu

2 209
produktov na sklade
doručenie do
24
hodín

0,00 €
Doprava zdarma pri nákupe nad 79 €

1 other product in the same category: