PHURBA, ganesha, kov 13,5cm Zväčšiť

PHURBA, ganesha, kov 13,5cm

#2033

Nový produkt

Phurba čiže (Kila) je trojhranná rituálna dýka duchov, býva bohato zdobená božstvami a démonmi (čím sú v tomto prípade označované spôsoby správania, ktoré sa neustále vracajú a proti ktorým bývame sami bezmocní).

Viac detailov

Dostupnosť: Na objednávku - do 10 dní

59,00 € s DPHPriemer: 4 cm

Dĺžka: 13,5 cm

Zem pôvodu: Nepál

 

Phurba čiže (Kila) je trojhranná rituálna dýka duchov, býva bohato zdobená božstvami a démonmi (čím sú v tomto prípade označované spôsoby správania, ktoré sa neustále vracajú a proti ktorým bývame sami bezmocní). Môže byť zhotovená z rôznych materiálov, dreva, kostí, zliatin kovov a zdobená drahými kameňmi.

Táto duchovná pomôcka je jedným z najsilnejších smerových žiaričov, preto pri práci s ňou sa musí dbať veľkej opatrnosti. U špičky je pól kladný - vysielajúci, na opačnom konci pri hlave je pól záporný, ten ktorý energiu odoberá. Preto treba pri práci s ňou sledovať, kam vysielajúci pól smeruje. Týmto koncom phurba vyžaruje negatívnu energiu, ktorú absorbovala.

Preto by sme si mohli nevedomosťou túto energiu prisvojiť, čo iste nikto nechce. Opatrní by sme mali byť pri požičiavaní phurby deťom, malým či väčším, mohlo by dôjsť k nesprávnemu použitiu.

Ak teda odoberáme negatívnu energiu, k čomu phurba prevažne slúži, držíme tento žiarič väčšinou v pravej (vydávajúcej) ruke. K dodaniu energie je lepšie použiť iný, vhodnejší a bezpečnejší žiarič.

Ak leží nástroj v pokoji v miestnosti, tvorí sa okolo neho silné energetické pole, ktoré priestor účinne očisťuje od negatívnych energií. Samotné držanie phurby v rukách má pozitívny vplyv na ľudské zdravie, pomáha pri telesných i duševných problémoch. Má vplyv na obehovú sústavu, centrálny nervový systém aj dýchacie orgány. Kvôli liečivým účinkom možno využiť phurbu tak, že si ju položíme na telo, po osi tela. Špička smerovaná k nohám - čistenie, liečenie, špička smerujúce k hlave - pre meditáciu a uvedomenie.

Jednoznačne však pomáha očisťovať našu myseľ od vlastností brániacich nášmu duchovnému rastu, vlastností ktoré sú pri vzniku chorôb, ako je nenávisť, závisť, lipnutie, zaslepenosť a iné, preto sa jej tiež niekedy hovorí "dýka na zabíjanie pýchy".

Phurbu uchovávajte zabalenú v kuse látky, či škatuli. Nemala by byť vystavená pohľadu všetkých, kto vstúpi do miestnosti, mohli by ako vedome tak aj nevedome oslabiť jej liečivú silu.

Používajte ju vždy s dobrým úmyslom a s veľkou úctou a pokorou.

Kúpou tohto predmetu podporujete tradičných výrobcov a ich rodiny.

Doručenie – Slovensko

Slovenská pošta: 

Doručenie 2.triedou – platba na dobierku = 3,70 EUR

Doručenie 2.triedou – platba vopred na bankový účet = 2,50 EUR

Pri hodnote objednávke nad 59 Eur doprava ZDARMA!

Kuriérska služba GLS: 

Kuriér GLS – platba na dobierku = 4,50 EUR

Kuriér GLS – platba vopred na bankový účet = 3,80 EUR

Pri hodnote objednávke nad 59 Eur doprava ZDARMA!

Zásielkovňa: 

Dobierka - platba pri doručení = 3 Eur

Platba vopred na účet ( bankový prevod, online kartou ) = 2,30 Eur

Pri hodnote objednávke nad 59 Eur doprava ZDARMA!

Doručenie – Česká republika

Zásielkovňa: Dobierka - platba pri doručení = 5,20 Eur

Platba vopred na účet ( bankový prevod, online kartou ) = 4,50 Eur

Produkty v rovnakej kategórií

Mohlo by vás zaujímať