Menu

Konopné semienka

  • Doprava

    Doprava

Facebook

Konopné semienka lúpané BIO 300g - Green Origins

Konopné semienka lúpané BIO 300g - Green Origins Zobraziť väčšie

13,90 € s DPH

#1073


Detaily

Konope (latinsky Cannabis sativa) patrí do rodu morušovitých. Tento rod je známy svojou genetickou komplexnosťou, ktorá mu pomáha prežiť takmer vo všetkých klimatických podmienkach na Zemi. Konope je húževnatá rastlina pôvodom zo strednej Ázie, dorastá priemerne od 90 cm do 180 cm, výnimočne až 4,5 metra. Konope k tomu aby prospievalo, nepotrebuje žiadne pesticídy a insekticídy, ako niektoré iné slabé rastliny. Navyše produkuje semená (vyzerajú podobne ako sezamové semienka), ktoré sú považované za superpotravinu s veľmi príjemnou orieškovou chuťou .

Konopné semienka bez vláknitej šupky obsahujú vo svojom jadre 33% bielkovín a predstavujú kompletný zdroj proteínov. Podľa kanadského výskumu obsahujú najvyššie percento bielkoviny edestínu zo všetkých rastlinných zdrojov. Sú ľahko stráviteľné a obsahujú 45% nenasýtených mastných kyselín. Konopné semienka sú veľmi kvalitným zdrojom esenciálnych mastných kyselín pre ľudský organizmus a obsahujú cez 20 stopových prvkov. Olej z týchto semien obsahuje najväčšie množstvo esenciálnych mastných kyselín v porovnaní s ostatnými semenami. Týmito kyselinami sú omega-3 alfa-linolénová a omega-6 linolénová, ktoré sú v konopnom semienku zastúpené v ideálnom pomere 1:3. Tieto dve esenciálne mastné kyseliny si telo nie je schopné samo vyrobiť, a preto je nutné ich získavať z potravín. Bio konopné semienka spolu so semienkami chia a ľanovými semienkami sú považované za najlepší zdroj týchto mastných kyselín. Konopné semienka ďalej obsahujú omega-3 kyselinu stearidinovú a omega-6 kyselinu gama-linolénovú a zároveň sú tiež bohaté na vitamín E a železo. Vďaka svojmu vysokému obsahu esenciálnych mastných kyselín a proteínov predstavujú konopné semená vhodnú alternatívu k rybám.

To, že konope možno použiť ako superpotravinu iste prekvapuje veľa ľudí. Vďaka vládnej a mediálnej propagande je konope zamieňané s jeho jedinečnou odrodou marihuanou. Je nutné si uvedomiť, že zatiaľ čo priemyselné konope je pestované za účelom maximalizácie vlákniny, semien alebo konopného oleja, pestovatelia marihuany naproti tomu maximalizujú obsah THC (9-tetrahydrokanabinol). Pre predstavu obsah THC v priemyselnom konope sa pohybuje medzi 0,05 - 1%, marihuana obsahuje od 3 do 20% tejto látky. Aby ste dosiahli požadovaný efekt, museli by ste vyfajčiť desiatky cigariet priemyselného konope v niekoľkých málo minútach. Konopný priemysel je pravdepodobne jeden z najstarších na svete a siaha desiatky tisíc rokov do minulosti. Konope sa používalo na výrobu ľanu, papiera, odevov, kozmetických prípravkov a stavali sa z neho obydlia. Na spracovanie sú vhodné všetky časti konope.

BIO Konopné semienka od Green Origins majú certifikát spoločnosti Soil Association , ktorá je jedna z mála ekologických certifikačných spoločností vo Veľkej Británii. Táto certifikácia sa riadi anglickým ministerstvom životného prostredia, výživy a záležitostí vidieka - DEFRA. Významnou úlohou ekologickej certifikačnej spoločnosti Soil Association je zabezpečiť, aby všetky potraviny predávané ako ekologické spĺňali prísne ekologické parametre. Tento ekologický audit zahŕňa celý dodávateľský reťazec, od pestovania, spracovania až po export a balenie. Soil Association certifikácia, ktorej logom sú označené aj Green Origins Konopné semienka Bio je zárukou, že našim zákazníkom sa dostáva skutočný ekologický produkt. Všetky ekologicky certifikované výrobky musia mať na svojom obale certifikačný kód. Vo Veľkej Británii majú takto certifikované potraviny formát GB-ORG-XX, kde XX označuje subjekt, ktorý certifikát vydal. Ak tento kód nie je k dispozícii na obale, tak sa nejedná o ekologický produkt. Soil Association certifikačný kód pre produkty Green Origins je GB-ORG-05 a je umiestnený na zadnom obale v pravom dolnom rohu.

Certifikácie: EU, the Soil Association, the Vegan Society

certifikcie-EU.jpg

Spoločnosť Green Origins zaručuje maximálnu čistotu svojich produktov, bez GMO, bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad.

Ako používať konopné semienka?

Dajú sa jesť samotné (veľmi lahodné), hodia sa aj rozmixované do smoothie. Dajú sa používať ako základ do nátierok, dezertov, nevarených polievok, kokteilov bez mliečneho základu alebo je možné jednoducho nasypať na šalát alebo ich zobať len tak.

OBSAH BALENIA:

300g lúpaných konopných semienok (Cannabis sativa). 100% jednozložkový produkt v organickej kvalite bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad, bez GMO, v svetlu nepriepustnom, znovu uzatvárateľnom ZIP obale. Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov a vegánov. Produkt je certifikovaný združením vegánov - the Vegan Society.

Krajina pôvodu:

Nemecko

SKLADOVANIE:

Po užití vytlačte prebytočný vzduch a zatvorte, skladujte na tmavom a suchom mieste.

Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Výrobok nie je určený k použitiu ako náhrada pestrej stravy. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

V prípade otázok, nás neváhajte kontaktovať.

Platba na dobierku:

Platba v hotovosti pri prevzatí tovaru.

Slovenská pošta 1.trieda = 3 Eur (doručenie do 1-2 pracovných dní)
Kuriérska služba GLS = 4,50 Eur (doručenie do 24 hodín)
Pri hodnote objednávke nad 79 Eur doprava ZDARMA!Platba vopred bankovým prevodom:

Úhradu uskutočníte na základe potvrdzujúceho e-mailu

Slovenská pošta 1.trieda = 2 Eur (doručenie do 1-2 pracovných dní)
Kuriérska služba GLS = 3,80 Eur (doručenie do 24 hodín)
Pri hodnote objednávky nad 79 Eur doprava ZDARMA!
Osobný odber na našej adrese v Bojniciach. (potrebné sa ohlásiť vopred)Platba platobnou kartou online v e-shope:

Bezpečná a rýchla platba cez platobnú bránu 24pay

Slovenská pošta 1.trieda = 2 Eur (doručenie do 1-2 pracovných dní)
Kuriérska služba GLS = 3,80 Eur (doručenie do 24 hodín)
Pri hodnote objednávky nad 79 Eur doprava ZDARMA!
Osobný odber na našej adrese v Bojniciach. (potrebné sa ohlásiť vopred)

No customer reviews for the moment.

Write a review

Konopné semienka lúpané BIO 300g - Green Origins

Konopné semienka lúpané BIO 300g - Green Origins

Konopné semienka bez vláknitej šupky obsahujú vo svojom jadre 33% bielkovín a predstavujú kompletný zdroj proteínov.

Prečo nakupovať v Ekoobchode?


11
rokov na trhu

2 209
produktov na sklade
doručenie do
24
hodín

0,00 €
Doprava zdarma pri nákupe nad 79 €