Menu

Guarana

  • Doprava

    Doprava

Facebook

Guarana BIO 125g - Green Origins, prášok

Guarana BIO 125g - Green Origins, prášok Zobraziť väčšie

16,90 € s DPH

#1070


Detaily

Guarana (Paullinia cupana) je popínavá drevnatá liana s drobnými bielymi alebo žltými kvetmi, ktorá rastie v tropických pralesoch Amazónie a po stáročia bola používaná tamojšími indiánmi ako elixír života pre svoje povzbudzujúce a bolesť utlmujúce účinky. Plodom guarany sú jasne červené bobule. Má charakteristickú chuť a v Brazílii sa používa ako príchuť do limonád a užíva ako výborné afrodiziakum.

Hlavnou zložkou guarany je guaranín, ktorý je chemicky blízky kofeínu a z toho dôvodu sa v prvom rade používa ako stimulant, posilňovač energie. Okrem kofeínu, guarana obsahuje aj iné zlúčeniny z triedy xantín, ako je theobromín a teofylín, ktoré zvyšujú jeho stimulačný účinok. Ostatné zlúčeniny sú triesloviny, polyfenoly a škrob.Guarana prášok sa vyrába rozdrvením usušených plodov na veľmi jemný prášok.

BIO Guarana od Green Origins má certifikát spoločnosti Soil Association , ktorá je jedna z mála ekologických certifikačných spoločností vo Veľkej Británii. Táto certifikácia sa riadi anglickým ministerstvom životného prostredia, výživy a záležitostí vidieka - DEFRA. Významnou úlohou ekologickej certifikačnej spoločnosti Soil Association je zabezpečiť, aby všetky potraviny predávané ako ekologické spĺňali prísne ekologické parametre. Tento ekologický audit zahŕňa celý dodávateľský reťazec, od pestovania, spracovania až po export a balenie. Soil Association certifikácia, ktorej logom je označená aj Green Origins Guarana Bio je zárukou, že našim zákazníkom sa dostáva skutočný ekologický produkt. Všetky ekologicky certifikované výrobky musia mať na svojom obale certifikačný kód. Vo Veľkej Británii majú takto certifikované potraviny formát GB-ORG-XX, kde XX označuje subjekt, ktorý certifikát vydal. Ak tento kód nie je k dispozícii na obale, tak sa nejedná o ekologický produkt. Soil Association certifikačný kód pre produkty Green Origins je GB-ORG-05 a je umiestnený na zadnom obale v pravom dolnom rohu.

Certifikácie: EU, the Soil Association, the Vegan Society

certifikcie-EU.jpg

Spoločnosť Green Origins zaručuje maximálnu čistotu svojich produktov, bez GMO, bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad.

VÝHODY UŽÍVANIA GUARANY:

• povzbudzujúce účinky
• povzbudzuje myslenie a fyzický výkon
• znižuje únavu, udržuje pozornosť a bdelosť
• môže tíšiť menštruačné bolesti
• je vhodná pri nervovom vypätí a pri depresiách
• môže sa použiť pri rekonvalescencii po dlhej chorobe
• stimuluje mozgové funkcie a podporuje mozgovú činnosť
• zlepšuje pamäť a sústredenie
• znižuje chuť do jedla a stimuluje odbúravanie tukov

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE:

1 gram (= 1 tretina čajovej lyžičky) guarany rozmiešajte v 2 dcl vody, ovocného džúsu, smoothie alebo zeleninovými šťavami, maximálne 1 x denne. Jej účinky sa rovnajú dvom šálkam kávy.

OBSAH BALENIA:

125g mletých semien z plodov Guarany vo forme prášku. 100% jednozložkový produkt v organickej kvalite bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad, bez GMO, v svetlu nepriepustnom, znovu uzatvárateľnom ZIP obale. Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov a vegánov. Produkt je certifikovaný združením vegánov - the Vegan Society.

Krajina pôvodu:

Brazília, Južná Amerika

SKLADOVANIE:

Po užití vytlačte prebytočný vzduch a zatvorte, skladujte na tmavom a suchom mieste.

Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Výrobok nie je určený k použitiu ako náhrada pestrej stravy. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

V prípade otázok, nás neváhajte kontaktovať.

Platba na dobierku:

Platba v hotovosti pri prevzatí tovaru.

Slovenská pošta 1.trieda = 3 Eur (doručenie do 1-2 pracovných dní)
Kuriérska služba GLS = 4,50 Eur (doručenie do 24 hodín)
Pri hodnote objednávke nad 79 Eur doprava ZDARMA!Platba vopred bankovým prevodom:

Úhradu uskutočníte na základe potvrdzujúceho e-mailu

Slovenská pošta 1.trieda = 2 Eur (doručenie do 1-2 pracovných dní)
Kuriérska služba GLS = 3,80 Eur (doručenie do 24 hodín)
Pri hodnote objednávky nad 79 Eur doprava ZDARMA!
Osobný odber na našej adrese v Bojniciach. (potrebné sa ohlásiť vopred)Platba platobnou kartou online v e-shope:

Bezpečná a rýchla platba cez platobnú bránu 24pay

Slovenská pošta 1.trieda = 2 Eur (doručenie do 1-2 pracovných dní)
Kuriérska služba GLS = 3,80 Eur (doručenie do 24 hodín)
Pri hodnote objednávky nad 79 Eur doprava ZDARMA!
Osobný odber na našej adrese v Bojniciach. (potrebné sa ohlásiť vopred)

No customer reviews for the moment.

Write a review

Guarana BIO 125g - Green Origins, prášok

Guarana BIO 125g - Green Origins, prášok

Guarana (Paullinia cupana) je popínavá drevnatá liana s drobnými bielymi alebo žltými kvetmi, ktorá rastie v tropických pralesoch Amazónie..

Prečo nakupovať v Ekoobchode?


11
rokov na trhu

2 209
produktov na sklade
doručenie do
24
hodín

0,00 €
Doprava zdarma pri nákupe nad 79 €