Agarové drevo BANTANG chipsy Indie High Grade

Agarové drevo BANTANG chipsy India - High Grade

ID produktu: 2582
14,95 €
S DPH Skladom

Agarové drevo, známe tiež pod názvom Oud, je najdrahšou prírodnou vonnou substanciou na svete s mimoriadnymi aromaterapeutickými účinkami. 

Množstvo Posledné kusy v sklade ( 2 ks )

  Doprava zdarma

(Pri nákupe nad 59 €)

  Do 24 hod

(objednávka u vás doma ak je produkt skladom)

  13 rokov

(sme na Slovenskom trhu)

Kategórie:

Váha: 10g

Materiál: lita High - vek dreva 26 - 35 rokov

Latinský názov: Aquilaria malaccensis

Vôňa: balzamická, zamatová, drevitá, hrejivá, sladkastá, s tónmi kvetín a ambry

Účinky: kľud, relaxácia, láska, šťastie, prosperita, meditácia, očistenie a prevoňanie priestoru

Vykurovanie: piecka, el.kadidelnica, USB ručná kadidelnica, uhlík + plátok mica

Krajina pôvodu: India

 

Názvy: agar, agarové drevo, Agarwood, Aloeswood, Oud, Oodh, Gaharu, Orlárka drahocenná, rajské drevo

Agarové drevo, známe tiež pod názvom Oud, je najdrahšou prírodnou vonnou substanciou na svete s mimoriadnymi aromaterapeutickými účinkami. Prezýva sa tiež tekuté zlato (jeho hodnota je 1,5 násobok rýdzeho zlata) a je dodnes obchodované na svetových burzách ako cenná komodita. Pre svoju jedinečnú a výraznú vôňu je cenené v mnohých kultúrach a od dôb staroveku až do dnes hojne využívané pri výrobe najluxusnejších parfémov,vzácnych kadidiel, vonných olejov a parfémových zmesí.

Čo je Oud?

Agarové drevo je voňavé drevo napustené živicou, ktorú produkujú tropické stromy rodu Aquilaria a Gyrinops pri ich infekčnom napadnutí hmyzom alebo hubovým ochorením. Aromatická živica vo forme oleja vychádza z obrannej reakcie na zmienené napadnutie stromu. Strom Aquilaria má drevo, ktoré je biele, mäkké a bez vonných živíc. Akonáhle sa infekcia objaví, strom začne vylučovať ochranný olej do zranených častí (koreňov, vetví, kmeňa) a tvorba živice mení hustotu zasiahnutého dreva a transformuje ho na tmavohnedú až čiernu. Agarové drevo si pri správnom skladovaní a zachádzaní dokáže svoju vôňu zachovať po veľmi dlhú dobu.

Prečo je tak vzácny?

Na svete je známych sedemnásť druhov stromov rodu Aquilaria rastúcich v Juhovýchodnej Ázii a u deviatich  z nich je známe, že produkujú agarové drevo.

Na trhu je rôznorodá ponuka agarového dreva, ktoré sa od seba líši kvalitou, geografickou polohou, botanickými druhmi a vekom konkrétneho stromu.

Najkvalitnejší pochádza zo stromov starších viac ako sto rokov - bohužiaľ sú dnes značne vyťažené a preto cena pravého a kvalitného Oudu je mimoriadne vysoká. Najznámejšie a najcennejšie oudové drevo je z Laosu a Vietnamu. Vysokú kvalitu nájdete aj u kambodžského, thajského a indického oudu.

Ako vonia a aké sú jeho účinky?

Vôňa oudu je mimoriadne komplexná a príjemná a nepodobá sa žiadnej inej prírodnej vôni. Hovorí sa o nej, že v sebe nesie všetky vône sveta- je vzácna, nádherná, sofistikovaná, mnohovrstvá a zložitá. Miešajú sa v nej zemité a drevité akordy s príjemne sladkými a balzamickými tónmi, nájdete v nej zmyselné noty pižma a vanilkovej ambry, ovocia a kvetín. V niektorých druhoch z Laosu a Kambodže sa objavujú dymové a korenisté akcenty aj vône mokrej lesnej pôdy. Laoský oud obsahuje dokonca celú radu vonných tónov a akordov, čo z neho robí fantastickú a veľmi žiadanú zložku do najvzácnejších parfémov.

Už po stáročia sa agarwood považuje za najpríťažlivejšie parfémové vykurovadlo so silnými magickými, mysterióznymi, ukľudňujúcimi a afrodiziakálnymi účinkami. Číňania jeho vôňu opisujú ako sladkú, hlbokú ale vyváženú a používajú ju pri náboženských a sviatočných oslavách. Agar je už od stredoveku tiež súčasťou mnoho tradičných liečiv a čínski lekári ho aj dnes predpisujú pri nachladnutí a dýchacích problémoch.

Indický Oud

Už od Védskych dôb používali starí mystikovia ušľachtilé a zvodné voňavé agarové drevo vo svojich duchovným rituáloch. Zatiaľ čo v Arábii bol vyhľadávanou vonnou substanciou pre výrobou parfémov a parfémových zmesí, v Indii sa používal prevažne pre jeho silné duchovné a výnimočné liečivé schopnosti. Dokázal liečiť radu vnútorných chorôb, vykuroval sa pre odháňanie zlých duchov a negatívnych energií a pre očistu duše. V budhistickej tradícii sa radí medzi ,,osem najcennejších prírodných vonných pokladov´´. Najkvalitnejšie agarové drevo pochádza z hornatých oblastí okolo povodia rieky Gangy.

Zvodná a úplne neopakovateľná vôňa agarového dreva hrala dôležitú úlohu aj v sexuálnej oblasti. Jeho silné afrodiziakálne účinky a schopnosť priťahovať opačné pohlavie, takisto ako zlepšenie celkového fyzického zdravia a sexuálnej výdrže boli objavené už v dobách staroveku.

Vykurovanie agarového dreva počas seuxálneho aktu môže ževraj výrazne zlepšiť vzrušenie, túžbu aj výkon.

V Ajurvéde je agarwood ocenený ako prírodný pomocník pre liečbu kašľa, bronchitídy, astmy, duševnosti, pri nepravidelnej menštruácii a tráviacich problémoch .

Agarové (oudové) drevo pri vykurovaní:

Vydáva veľmi jemný a čistý dym, príjemne intenzívny, aromatická a luxusná vôňa, ktorá vyvoláva pocity blaženosti a hlbokej spokojnosti.

Prínos vykurovaním agarového dreva je obrovský, od psychického, duchovného, terapeutického až po hojivý a liečivý.

Odstraňuje nahromadené negatívne a deštruktívne energie, čistí a chráni od nich vás a vaše obydlie.

Agarwood je považovaný za veľmi účinné prírodné sedatívum- hlboko ukľudňuje telo aj myseľ, zbavuje strachu, stresu, nervozity a napätia, navodzuje kľudný spánok, dodáva silu a odvahu, stimuluje psychiku, ľudské telo, myseľ aj vedomie.

Navodzuje kľud a harmóniu v celej nervovej sústave.

Skvelo sa hodí pre meditáciu, relaxáciu, duchovnú prácu a k celkovému uvoľneniu.

Modlitby, prenášané cez oudový dym stúpajú priamo k Otcovi Stvoriteľovi a anjelom Božej lásky a Svetla.

Oud pomáha na ceste k osveteniu. Otvára šiestu čakru (tretie oko) a všetky horné čakry, ktorým poskytuje duchovnú ochranu, kľud a mier.

V liečivej aromaterapii ho môžete použiť pri problémoch s nervovou sústavou, nespavosťou, pri tráviacich problémoch, proti nevoľnosti a bolestiam hlavy, pri dýchacích obtiažach a kašľu, pre ukľudnenie pri pôrode a rýchle hojenie po pôrode, pri ťažkostiach s bolestivou menštruáciou a predmenštruačným syndrómom.

Užitie: ukľudnenie, uzemnenie, šťastie, láska, blaženosť, meditácia, hojnosť, prosperita, čistenie, liečenie, ochrana, duchovný rast, relaxácia, sila, odvaha.

Agarové drevo má jangovú polaritu (aktívnu a činorodú), ktorá zlepšuje pozitívny tok energie v obytnom priestore. Vďaka nej tak môžete do svojho života pritiahnuť zdravie, šťastie, lásku, múdrosť a bohatstvo. Pozitívna energia uprednostňuje dlhovekosť. Agarové drevo je preto skvelou voľbou pre seniorov!

Náš tip: Aby ste si prvotriednu vôňu agarového dreva čo najlepšie vychutnali, odporúčame ho vykurovať pozvoľna a pri vhodnej teplote. K tomu sa skvelo hodí elektrická kadidelnica, ručné USB kadidelnice a vykurovacie piecky. Na uhlíku ho vykurovať neodporúčame, a pokiaľ sa preto rozhodnete, použite plátok mica.

Vyskúšajte na vlastnú kožu účinky tohto vzácneho daru z prírody!

2 položky
Nové

Žiadne hodnotenie

Related Products ( 16 other products in the same category )

Overené našimi zákazníkmi

Pozrite si vybrané hodnotenia našich zákazníkov.

Celkový názor:
Obchod komunikuje štandardne každú zmenu objednávky až po odovzdanie kuriérovi. Bol som spokojný.
Pečať overené zákazníkmi

Overený zákazník 03.06.2024

4.504.504.504.504.50
Celkový názor:
Obchod prebehol super rýchlo . Krásny tovar za dobre ceny
Pečať overené zákazníkmi

Overený zákazník 18.03.2024

5.005.005.005.005.00
Slabiny:
Tovar zatiaľ nie je doručený, hoci v eshope neuvádzali, že ho nemajú skladom. Faktúru je možné stiahnuť len po prihlásení, hoci som tovar objednávala bez prihlásenia.
Pečať overené zákazníkmi

Overený zákazník 19.02.2024

0.500.500.500.500.50
Výhody:
Komunikácia na úrovni Rýchlosť dodania tovaru Veľký vyber tovaru na eshope
Slabiny:
Žiadnu nepoznám
Celkový názor:
Môžem len odporučiť tento eshop som veľmi spokojná a určite si objednám znovu.
Pečať overené zákazníkmi

Overený zákazník 01.02.2024

5.005.005.005.005.00
Výhody:
tovar prišiel skôr ako bol predpokladaný termín doručenia veľký výber produktov
Pečať overené zákazníkmi

Overený zákazník 05.02.2024

5.005.005.005.005.00
Výhody:
serióznosť
Celkový názor:
rýchle dodanie
Pečať overené zákazníkmi

Overený zákazník 13.01.2024

5.005.005.005.005.00
Výhody:
Výber zaujímavý, majú v ponuke všeličo
Celkový názor:
Od 12.12. Tovar nedoručený, stále na externom sklade.
Pečať overené zákazníkmi

Overený zákazník 27.12.2023

0.500.500.500.500.50
Výhody:
Rýchle vybavenie, stojan na kužele pekný
Slabiny:
Nebol mi doručený tovar podľa zaplatenej objednávky, chýbal balík vonných kuželov.
Pečať overené zákazníkmi

Overený zákazník 20.12.2023

1.501.501.501.501.50
Výhody:
Dobry nakup
Pečať overené zákazníkmi

Overený zákazník 19.12.2023

5.005.005.005.005.00

Nový účet

Máte už účet?
Prihláste sa alebo resetujte heslo

Ďakujeme, za Vašu návštevu a prípadný nákup. Slovenský overený e-shop: Ekoobchod.eu  Sme tu pre Vás už viac ako 13 rokov :)