Nová štúdia: Vydymovanie bielej šalvie dokáže zahubiť až 94% vzdušných baktérií
Nová štúdia: Vydymovanie bielej šalvie dokáže zahubiť až 94% vzdušných baktérií

Dym bielej šalvie vyčistí vzduch od sedem druhov choroboplodných baktérií na 30 dní.

šalvia biela vydymovadlo

Indiánsky rituál „vydymovania“, resp. pálenia šalvie bielej pre vyčistenie vzduchu od „zlej energie“ neodstraňuje len „negatívne vibrácie“.

Nedávna štúdia ukázala, že pálenie tejto byliny v miestnosti po dobu jednej hodiny znížilo počet vzduchom prenášaných baktérií o neuveriteľných 94%.

 

Izba zostala takmer úplne vydezinfikovaná viac ako 24 hodín a o 30 dní neskôr nebolo možné zistiť sedem kmeňov baktérií spôsobujúcich ochorenie, ktoré boli predtým prítomné v miestnosti. „Ukázali sme, že pomocou liečivého dymu je možné úplne odstrániť rôzne rastlinné a ľudské patogénne baktérie vo vzduchu v uzavretom priestore,“ napísali autori štúdie z Národného botanického výskumného ústavu v Indii.

vydymovanie šalvia biela 

Šalvia sa v rastlinnej medicíne používa interne ako silný antiseptický a protizápalový liek. Dym vytvorený spaľovaním rastliny sa tiež používa ako odpudzovač hmyzu. Takže namiesto drahého čističa vzduchu môžete namiesto toho skúsiť šalviu bielu. Tiež odhrňte záclony. Ďalšia štúdia preukázala, že slnečné žiarenie je ďalším vynikajúcim dezinfekčným prostriedkom.

Biela šalvia zväzok - kúpiť

Šalvia biela veľký zväzok - kúpiť

Zdroj:

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0378874107004357

https://upliftconnect.com/science-behind-smudging/

https://returntonow.net/2019/07/20/study-burning-sage-kills-airborne-bacteria/

https://bodhitree.com

Komentáre

Log in or register to post comments