Menu

Chlorella

  • Doprava

    Doprava

Facebook

Chlorella BIO 250g Green Origins, prášok

Chlorella BIO 250g Green Origins, prášok Zobraziť väčšie

24,90 € s DPH

#1064


Tento produkt už nie je dostupný

Detaily

Chlorella je zelená jednobunková sladkovodná riasa známa svojím nutričným bohatstvom, schopnosťou podporovať detoxikáciu a funkciou plnohodnotnej potraviny. Je jednou z najväčších svetových superpotravín. Poskytuje nám veľa živín, ktoré potrebujeme pre udržanie dobrého zdravia a v porovnaní s ostatnými rastlinami obsahuje najväčšie množstvo chlorofylu. Jej široké spektrum bielkovín, sacharidov a vitamínov robí chlorellu veľmi vhodným doplnkom pre ľudí stravujúcich sa vegetariánsky alebo vegánsky. Je zásadotvornou potravinou, pomáha udržiavať vyrovnanú hladinu pH v tele a pôsobí proti prekysľujúcim účinkom modernej stravy. Jedná sa o multi-účinnú „superpotravinu“, ktorá si zaslúži popredné miesto v našom jedálničku. Oprávnene je populárna medzi ľuďmi s aktívnym životným štýlom.

Chlorella Bio Green Origins je pestovaná organicky na ostrove v Juhočínskom mori. Laboratórne pestované riasy rastú a množia sa pomocou fotosyntézy v pestovateľských rybníkoch, ktoré obsahujú prírodnú, filtrovanú vodu. Potom, čo dosiahne požadovanú hustotu, je chlorella zozbieraná. Následne sa suší takým spôsobom, aby boli zachované všetky nutričné hodnoty rias. Súčasťou zložitého procesu je narušenie bunkovej steny (angl. broken cell wall) Chlorelly, čo je najdôležitejšie pre strávenie všetkých látok našim organizmom. Ak by bunková stena Chlorelly nebola narušená "rozbitá", telo by nebolo schopné stráviť väčšinu prospešných látok. Chlorella prášok Green Origins neobsahuje žiadne plnivá, spojivá či prídavné látky.
BIO Chlorella (Broken Cell Wall = s narušenou bunečnou stenou pre max. využitie) od Green Origins má certifikát spoločnosti Soil Association , ktorá je jedna z mála ekologických certifikačných spoločností vo Veľkej Británii. Táto certifikácia sa riadi anglickým ministerstvom životného prostredia, výživy a záležitostí vidieka - DEFRA. Významnou úlohou ekologickej certifikačnej spoločnosti Soil Association je zabezpečiť, aby všetky potraviny predávané ako ekologické spĺňali prísne ekologické parametre. Tento ekologický audit zahŕňa celý dodávateľský reťazec, od pestovania, spracovania až po export a balenie. Soil Association certifikácia, ktorej logom je označená aj Green Origins Chlorella Bio je zárukou, že našim zákazníkom sa dostáva skutočný ekologický produkt. Všetky ekologicky certifikované výrobky musia mať na svojom obale certifikačný kód. Vo Veľkej Británii majú takto certifikované potraviny formát GB-ORG-XX, kde XX označuje subjekt, ktorý certifikát vydal. Ak tento kód nie je k dispozícii na obale, tak sa nejedná o ekologický produkt. Soil Association certifikačný kód pre produkty Green Origins je GB-ORG-05 a je umiestnený na zadnom obale v pravom dolnom rohu.

Certifikácie: EU, the Soil Association, the Vegan Society
certifikcie-EU.jpg

Spoločnosť Green Origins zaručuje maximálnu čistotu svojich produktov, bez GMO, bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad.

CHLORELLA OBSAHUJE:

7x viac vitamínu C ako pomaranče
10x viac betakaroténu (provitamín A) ako mrkva
20x viac železa ako špenát
11x viac vápnika ako kravské mlieko

DETOXIKÁCIA

Najvýznamnejšou vlastnosťou chlorelly je schopnosť výrazne detoxikovať telo a následne stabilizovať optimalizovaný telesný systém človeka. Má pevnú bunkovú stenu, ktorá na seba viaže rôzne toxíny, ktoré do seba dostávame jedlom, pitím a dýchaním. Chlorella ich pomáha eliminovať a vylúčiť z tela von. Naopak zdá sa, že chlorella je schopná rozpoznať pre telo cenné látky a ponechať ich na mieste. Toxíny, ktoré sa detoxikáciou z organizmu vylučujú sú ťažké kovy (ortuť, olovo, cín, hliník, nikel atď), konzervačné látky, antibiotiká, lieky, drogy, pesticídy, plesne, baktérie a vírusy.

CHLOROFYL A ANTIOXIDAČNÁ OCHRANA

Je zelené farbivo, známe ako podpora rastu a opravy poškodených tkanív, má antioxidačné vlastnosti a optimalizuje vstrebávanie mnohých vitamínov a minerálnych látok. Má vysoký obsah horčíka, ktorý je pre človeka nevyhnutný na zachovanie pevných kostí (bez horčíka sa vápnik neukladá do kostí), správnu funkciu svalov a normalizáciu krvného tlaku a obehu. Chlorofyl taktiež podporuje celkovú regeneráciu organizmu a neutralizuje voľné radikály.

CHLORELLIN – UNIKÁTNA LÁTKA

Táto látka je jedinečným prírodným antibiotikom. Podobne antibioticky pôsobia v cesnaku látky allicín a ajoen. Na rozdiel od chemických antibiotík, chlorellin pôsobí iba proti patogénnym organizmom, bez toho, aby poškodil tráviacu mikroflóru. Preto možno veľkými dávkami chlorelly docieliť pri infekčných chorobách aj antibiotický efekt.


TRÁVENIE

Vďaka prítomnosti enzýmov ako pepsín a chlorofyláza buduje zdravú črevnú mikroflóru, optimalizuje trávenie a odstraňuje metabolické splodiny. Má schopnosť podporovať zdravé spracovanie potravy a zároveň prinášať telu cenné prvky, ktoré posilňujú imunitný systém. Ako optimalizátor telesného systému má Chlorella málo konkurentov.

VITAMÍNY A MINERÁLY

Chlorella prináša do tela širokú škálu hodnotných živín. Dodáva mu vitamíny A, C, E a vitamín K. Poskytuje tiež väčšinu vitamínov B (B1, B2, B3, B6 and B12), vrátane kyseliny listovej B9, ktorá je známa ako dôležitý prvok pre tehotné ženy, pretože podporuje zdravý vývoj plodu. Vitamín C pomáha liečiť rany a regulovať krvný obeh, ale je tiež výborný antioxidant. Pomáha v ochrane pred a v rekonvalescencii zo srdcových ochorení, rakoviny, artritídy a zabraňuje predčasnému starnutiu. Chlorella je užitočným zdrojom s pozvoľným uvoľňovaním minerálov nevyhnutných pre naše telo - železo, vápnik, draslík, horčík a fosfor. Vápnik a horčík podporujú zdravé silné kosti a zuby a obehový a nervový systém. Železo je dôležité pre tvorbu červených krviniek, fosfor pre správnu funkciu buniek a draslík spolupracuje so sodíkom pri zabezpečovaní nervových impulzov a svalových reakcií.

VÝHODY UŽÍVANIA CHLORELLY:

• čistí a zásobuje naše telo, odstraňuje plesne a toxické látky z tela (hlavne ťažké kovy)
• má vynikajúce antioxidačné a detoxikačné účinky
• posilňuje imunitný systém a podporuje tvorbu interferónov, ktoré chránia telo pred infekciami
• podporuje trávenie, pomáha optimalizovať gastrointestinálny systém, chráni pred a napomáha zotaveniu z vredov, kolitídy, Chrohnovej choroby a divertikulózy,
• je prevenciou rakoviny hrubého čreva
• pôsobi zásadotvorne - vyrovnáva pH v organizme, odstraňuje prekyslenie organizmu
• chráni telo pred nádorovými ochoreniami
• zmierňuje zápaly, vredy a alergie, podporuje hojenie rán
• posilňuje rast vlasov, nechtov a regeneráciu pokožky
• pôsobí silne prebioticky, odporúča sa ako kúra po užívaní liekov, hlavne antibiotík
• chráni srdce a cievy, znižuje cholesterol, znižuje krvný tlak
• pomáha zachovávať zdravé svalstvo a štruktúru kostí
• obsahuje všetkých 8 esenciálnych aminokyselín, ktoré si naše telo nedokáže samo vyrobiť
• omladzuje organizmus, vitalizuje bunky, stimuluje rast a vývoj človeka
• podporuje tvorbu červených krviniek
• významný zdroj rastlinných proteínov dôležitých pre stavbu svalov, tkanív
• podporuje vytváranie neurotransmiterov – prenášačov nervových vzruchov (napr. Serotonín)
• pomáha diabetikom normalizovať hladinu cukru v krvi
• pôsobi proti únave a stresu
• pomáha pri chudokrvnosti
• zlepšuje spánok, povzbudzuje myslenie a pamäť
• zvyšuje sexuálnu výkonnosť

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE:

Dospelí: 1 kopcovitú čajovú lyžičku (3-4g) rozmiešame v 2 dl vody, ovocnej alebo zeleninovej šťave 1 až 2x denne, v ideálnom prípade 30 minút pred jedlom.
Deti od 3 rokov: 1 kopcovitú čajovú lyžičku (3-4g) 1x denne.
Alternatívou je pridanie prášku do jogurtov, cereálnych pokrmov, polievok a šalátov.

OBSAH BALENIA:

250g sušenej, mletej sladkovodnej riasy Chlorella vulgaris s narušenou bunečnou stenou pre lepšie vstrebávanie vo forme prášku. 100% jednozložkový produkt v organickej kvalite bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad, bez GMO, v svetlu nepriepustnom, znovu uzatvárateľnom ZIP obale. Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov a vegánov. Produkt je certifikovaný združením vegánov - the Vegan Society.

Výživové hodnoty v 100g / Chlorella BIO 250g Green Origins

Energia 326 kcal /1370 kJ
Proteíny 57,5 g
Tuky 6,7 g
Sacharidy 11,2 g
Vláknina 2,1 g

Fytonutrienty v 100 g
Karotenoidy 917 mg
Betakarotén (= provitamín A 450 000 IU) 135 mg
Chlorofyl 3 180 mg
Chlorofyl-a 1 749 mg
Chlorella rastový faktor (CGF) 2,5 g

Vitamíny v 100 g

Vitamín C (kyselina askorbová) 2,64 mg
Vitamín D (Kalciferol) 0,6 mg
Vitamín E (Tokoferol) 8,9 mg
Vitamín B1 (Tiamín) 1,29 mg
Vitamín B2 (Riboflavín) 3,1 mg
Vitamín B3 (Niacín) 59 mg
Vitamín B5 (kys. pantoténová) 0,13 mg
Vitamín B6 (Pyridoxín) 0,96 mg
Vitamín B7 alebo H (Biotín) 0,1 mg
Vitamín B9 (kyselina listová) 2,3 mg
Vitamín B12 (Kyanokobalamín) 50 µg

Minerály v 100 g

Vápnik (Ca) 330 mg
Fosfor (P) 1 210 mg
Železo (Fe) 210 mg
Sodík (Na) 550 mg
Jód (I) 1 mg
Horčík (Mg) 360 mg
Zinok (Zn) 210 mg

Aminokyseliny v 100 g

Izoleucín 2,98 g
Leucín 5,27 g
Lyzín 3,68 g
Metionín 0,89 g
Treonín 3,12 g
Tryptofán 2,82 g
Valín 2,59 g
Alanín 3,37 g
Arginín 4,22 g
Kyselina asparágová 3,53 g
Cystín 0,41 g
Kyselina glutamová 6,6 g
Glycín 3,34 g
Histidín 1,17 g
Prolín 2,76 g
Serín 2,38 g
Tyrozín 2,75 g

Mastné kyseliny v 100 g

Nasýtené 0,95 g
Nenasýtené 2,52 g
Omega-3 (kyselina alfa-linolenová) 0,27 g
Omega-6 (kyselina linoleová) 1,28 g
Omega-9 (kyselina olejová) 0,49 gKrajina pôvodu:

Čína, ostrovy v Juhočínskom mori

SKLADOVANIE:
Po užití vytlačte prebytočný vzduch a zatvorte, skladujte na tmavom a suchom mieste.

Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Výrobok nie je určený k použitiu ako náhrada pestrej stravy. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

V prípade otázok, nás neváhajte kontaktovať.

Platba na dobierku:

Platba v hotovosti pri prevzatí tovaru.

Slovenská pošta 1.trieda = 3 Eur (doručenie do 1-2 pracovných dní)
Kuriérska služba GLS = 4,50 Eur (doručenie do 24 hodín)
Pri hodnote objednávke nad 79 Eur doprava ZDARMA!Platba vopred bankovým prevodom:

Úhradu uskutočníte na základe potvrdzujúceho e-mailu

Slovenská pošta 1.trieda = 2 Eur (doručenie do 1-2 pracovných dní)
Kuriérska služba GLS = 3,80 Eur (doručenie do 24 hodín)
Pri hodnote objednávky nad 79 Eur doprava ZDARMA!
Osobný odber na našej adrese v Bojniciach. (potrebné sa ohlásiť vopred)Platba platobnou kartou online v e-shope:

Bezpečná a rýchla platba cez platobnú bránu 24pay

Slovenská pošta 1.trieda = 2 Eur (doručenie do 1-2 pracovných dní)
Kuriérska služba GLS = 3,80 Eur (doručenie do 24 hodín)
Pri hodnote objednávky nad 79 Eur doprava ZDARMA!
Osobný odber na našej adrese v Bojniciach. (potrebné sa ohlásiť vopred)

No customer reviews for the moment.

Write a review

Chlorella BIO 250g Green Origins, prášok

Chlorella BIO 250g Green Origins, prášok

Chlorella je zelená jednobunková sladkovodná riasa známa svojím nutričným bohatstvom, schopnosťou podporovať detoxikáciu a funkciou plnohodnotnej potraviny.

Prečo nakupovať v Ekoobchode?


11
rokov na trhu

2 209
produktov na sklade
doručenie do
24
hodín

0,00 €
Doprava zdarma pri nákupe nad 79 €